Matches and order of play on Monday, September 28 at Roland Garros: Muguruza, Nadal, Carreño

These are the games and the order of play of the Monday, September 28 on the second day of Roland Garros. All matches belong to the first round of the tournament.

PHILIPPE CHATRIER

11:00 Petra Kvitova (Czech Republic / 7) -Océane Dodin (France)

Marin Cilic (Croatia) -Dominic Thiem (Austria / 3)

Kristie Ahn (United States) -Serena Williams (United States / 6)

Egor Gerasimov (Belarus) –Rafa Nadal (Spain / 2)

SUZANNE LENGLEN

11:00 Katarina Zavatska (Ukraine) -Kiki Bertens (Netherlands / 5)

Elina Svitolina (Ukraine / 3) -Varvara Gracheva (Russia)

Gael Monfils (France / 8) -Aleksandr Bublik (Kazakhstan)

Daniil Medvedev (Russia / 4) -Marton Fucsovics (Hungary)

SIMONNE MATHIEU

11:00 Fabio Fognini (Italy / 14) -Mikhail Kukushkin (Kazakhstan)

Tamara Zidansek (Slovenia) –Garbiñe Muguruza (Spain / 11)

Kamil Kamjchrzak (Poland) -Karen Khachanov (Russia / 15)

Chloé Paquet (France / WC) -Alizé Cornet (France)

TRACK 14

11:00 Michael Mmoh (United States / Q) -Pierre-Hugues Herbert (France)

Angelique Kerber (Germany / 18) -Kaja Juvan (Slovenia)

John Millman (Australia) -Pablo Carreño (Spain / 17)

Arantxa Rus (Netherlands) -Clara Burel (France)

TRACK 7

11:00 Hugo Gaston (France / WC) -Maxime Janvier (France / WC)

Iga Swiatek (Poland) -Marketa Vondrousova (Czech Republic / 15)

Shuai Zhang (China) -Madison Keys (United States / 12)

Adrian Mannarino (France) –Albert Ramos (Spain)

TRACK 3

11:00 Aliona Bolsava (Spain)-Jasmine Paolini (Italy)

Emilio Gómez (Ecuador / Q) -Lorenzo Sonego (Italy)

Viktoria Kuzmova (Slovakia) -Kristyna Pliskova (Czech Republic)

TRACK 4

11:00 Tsvetana Pironkova (Bulgaria / WC) -Andrea Petkovic (Germany)

Tommy Paul (United States) -James Duckworth (Australia)

Guido Pella (Argentina) -Salvatore Caruso (Italy)

Leylah Fernandez (Canada) -Magda Linette (Poland / 31)

TRACK 5

11:00 Pedro Martínez (Spain / Q)-Aleksandar Vukic (Australia / Q)

Barbara Haas (Austria / Q) -Su-Wei Hsieh (Chinese Taipei)

Aljaz Bedene (Slovenia) -Arthur Rinderknech (France / WC)

TRACK 9

11:00 Yoshihito Nishioka (Japan) -Felix Auger-Aliassime (Canada / 19)

Renata Zarazúa (Mexico / Q) -Elsa Jacquemot (France / WC)

Filip Krajinovic (Serbia / 26) -Nikola Milojevic (Serbia / Q)

Diane Parry (France / WC) -Polona Hercog (Slovenia)

TRACK 10

11:00 Monica Puig (Puerto Rico) -Sara Errani (Italy / Q)

Christina McHale (United States) -Karolina Muchova (Czech Republic / 22)

Jiri Vesely (Czech Republic) -Liam Broady (Great Britain / Q)

Daniel Galán (Colombia / LL) -Cameron Norrie (Great Britain)

TRACK 11

11:00 Katerina Siniakova (Czech Republic) -Lauren Davis (United States)

Steven Diez (Canada / Q) -Mackenzie McDonald (United States)

Stefanie Voegele (Switzerland) -Patricia Maria Tig (Romania)

Daniel Altmaier (Germany / Q) –Feliciano López (Spain)

TRACK 12

11:00 Reilly Opelka (United States) -Jack Sock (United States / Q)

Tamara Korpatsch (Germany) -Amanda Anisimova (United States / 25)

Jan-Lennard Struff (Germany / 30) -Frances Tiafoe (United States)

TRACK 13

11:00 Catherina Bellis (United States) -Bernarda Pera (United States)

Svetlana Kuznetsova (Russia / 28) -Anastasia Pavlyuchenkova (Russia)

Casper Ruud (Norway / 28) -Yuichi Sugita (Japan)

Tennys Sandgren (United States) -Hubert Hurkacz (Poland / 29)